Providing you the best range of PE Stretch Film, Stretch Film Roll, Machine Grade Transparent Stretch Film, Machine Grade PE Stretch Film and Plain Stretch Film with effective & timely delivery.
₹ 140 / Kg Get Latest Price
| Width | 12 inch |
| Length | 100 m |
| Thickness | 23mm |
| Roll Type | Hand Roll |
| Usage | Manual (Hand Roll) |
| Weight per Roll | 4 kg |
| Color | Transparent |
| Packaging Type | Roll |
| Type | Hand Stretch Film |
| Usage/Application | Packaging |
| Material | LLDPE |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 145 / Kg Get Latest Price
| Length | 400 m |
| Thickness | 25mm |
| Usage | Manual (Hand Roll) |
| Weight per Roll | 5 kg |
| Color | Transparent |
| Packaging Type | Roll |
| Usage/Application | Packaging |
| Material | LDPE |
| Width | 30 inch |
Minimum order quantity: 10 Kg
₹ 135 / Kg Get Latest Price
| Width | 12inch |
| Length | 450 m |
| Thickness | 20mm |
| Usage | Manual (Hand Roll) |
| Weight per Roll | 4 kg |
| Color | Transparent |
| Packaging Type | Box |
| Usage/Application | Wrapping |
| Material | LLDPE |
Minimum order quantity: 12 Kg
Nilesh Chaudhary (CEO)
Sun Packaging
Unit No B-23, Arihant Industrial Estate, Kaman Bhiwandi Road, Mori, Vasai Virar
Vasai - 401208, Palghar, Maharashtra, India