White PP Box Strapping Roll, Plastic Box Strapping Roll, Black Polypropylene Box Strapping Roll, Plain PP Strapping Roll, High Quality Polypropylene Strapping Rol
₹ 375 / Roll Get Latest Price
| Width | 12 mm |
| Material | PP |
| Strap Width | 12 mm |
| Usage Type | Machine Grade |
| Roll Length | 1000 m |
| Strap Thickness | 0.7 mm |
| Color | White |
| Strap Color | White |
| Breaking Strength | 100 kgf |
| Usage/Application | Box Packaging |
| Packaging Type | Roll |
Minimum order quantity: 21 Roll
Nilesh Chaudhary (CEO)
Sun Packaging
Unit No B-23, Arihant Industrial Estate, Kaman Bhiwandi Road, Mori, Vasai Virar
Vasai - 401208, Palghar, Maharashtra, India