Our range of products include pet strap roll.
₹ 85 / Kg Get Latest Price
| Strap Width | 12 mm |
| Strap Thickness | 1.0 mm |
| Breaking Strength | 250 kgf |
| Strap Color | Green |
| Usage Type | Manual Grade |
| Roll Length | 1000 m |
| Strap Surface | Embossed |
| Application | Pallet Strapping, Carton Strapping, Brick Strapping |
Nilesh Chaudhary (CEO)
Sun Packaging
Unit No B-23, Arihant Industrial Estate, Kaman Bhiwandi Road, Mori, Vasai Virar
Vasai - 401208, Palghar, Maharashtra, India