Providing you the best range of Plain Edge Protectors, Paper Angle Edge Board Protector, Brown Paper Edge Protector, L Shape Edge Protectors and Edge Protector with effective & timely delivery.
₹ 17 / Meter Get Latest Price
| Paper Grade | Kraft Paper |
| Leg Width | 50 mm |
| Length | 2000 mm |
| Profile Shape | L Shape |
| GSM | 300 GSM |
| Thickness | 5MM |
| Color | Brown |
| Size | 2 MTR |
| Usage/Application | Wooden Furniture |
| Application | Furniture Edge, Carton Edge, Pallet Edge |
| Country Of Origin | Made In India |
| Capacity | 100kg |
| Design Type | ANGLE CORNER |
Nilesh Chaudhary (CEO)
Sun Packaging
Unit No B-23, Arihant Industrial Estate, Kaman Bhiwandi Road, Mori, Vasai Virar
Vasai - 401208, Palghar, Maharashtra, India