We Make Best Quality LLDPE Stretch Film Roll
₹ 135 / Kg Get Latest Price
| Length | 500 m |
| Usage | Manual (Hand Roll) |
| Weight per Roll | 5 kg |
| Color | Transparent |
| Packaging Type | Roll |
| Type | Stretch Film Roll |
| Usage/Application | Packaging |
| Material | LLDPE |
| Width | 20 Inch |
Minimum order quantity: 12 Kg
₹ 145 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 30mm |
| Length | 600 m |
| Roll Type | Hand Roll |
| Color | Transparent |
| Pre Stretch | 300 % |
| Roll Weight | 5 kg |
| Weight per Roll | 5 kg |
| Packaging Type | Roll |
| Usage | Manual (Hand Roll) |
| Usage/Application | Packaging |
| Material | LLDPE |
| Width | 20 Inch |
Minimum order quantity: 12 Kg
Nilesh Chaudhary (CEO)
Sun Packaging
Unit No B-23, Arihant Industrial Estate, Kaman Bhiwandi Road, Mori, Vasai Virar
Vasai - 401208, Palghar, Maharashtra, India