Our range of products include 12 inch heat sealing strap.
₹ 77 / Kg Get Latest Price
| Material | PP |
| Width | 12 mm |
| Strap Width | 12 inch |
| Compatible Machine | Semi Auto |
| Usage Type | Semi Auto Grade |
| Material Grade | Recycled |
| Roll Length | 1000 m |
| Color | White |
| Strap Thickness | 0.8 mm |
| Strap Color | White |
| Breaking Strength | 100 kgf |
Minimum order quantity: 12 Kg
Nilesh Chaudhary (CEO)
Sun Packaging
Unit No B-23, Arihant Industrial Estate, Kaman Bhiwandi Road, Mori, Vasai Virar
Vasai - 401208, Palghar, Maharashtra, India