Industries have been focusing on providing the highest quality protective Foam packaging, returnable sustainable packaging solutions and flight cases to help the clients transport their products in a safe, cost-effective and environmentally-friendly way. We are professional world class manufacturer known for being able to come up with innovative solutions when a new product is in development or when a custom product requires special packaging.
₹ 7 / Meter Get Latest Price
| Form | Roll |
| Brand | Hitlon |
| Width | 1500 mm |
| Length | 200 m |
| Size/Dimension | 1400 X 2000 mm |
| Color | White |
| Features | High Durability |
| Packaging Type | ROLL |
| Material | EPE |
| Thickness | 1-20 mm |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 2300 / Piece Get Latest Price
| Form | Roll |
| Design Type | Roll |
| Brand | Sun Packaging |
| Thickness | 1-20 mm |
| Color | White |
| Material | EPE Foam |
| Country of Origin | Made in India |
| Width | 1500 mm |
| Length | 400 Meter |
Nilesh Chaudhary (CEO)
Sun Packaging
Unit No B-23, Arihant Industrial Estate, Kaman Bhiwandi Road, Mori, Vasai Virar
Vasai - 401208, Palghar, Maharashtra, India