we provied wide range of products paper edge protector, corrugated paper edge protector, paper angle edge protector, paper angle board edge protector and brown paper edge protector.
₹ 40 / Meter Get Latest Price
| Material | Paper |
| Paper Grade | Kraft Paper |
| Shape | L-Shape (Angle) |
| Leg Size | 40x40 mm |
| Thickness | 4 mm |
| Length | 10 m |
| Color | Brown |
| GSM | 300 GSM |
| Usage/Application | Wooden Furniture |
Minimum order quantity: 12 Meter
₹ 70 / Meter Get Latest Price
| Shape | L-Shape (Angle) |
| Leg Size | 70x70 mm |
| Thickness | 5 mm |
| Material | Paper |
| Length | 5 m |
| Color | Brown |
Minimum order quantity: 10 Meter
₹ 60 / Meter Get Latest Price
| Board Type | Paper Angle |
| Paper Grade | Kraft Paper |
| Shape | L-Shape (Angle) |
| Leg Size | 60x60 mm |
| Thickness | 5 mm |
| Material | Paper |
| Length | 5 m |
| Color | Brown |
| GSM | 450 GSM |
| Usage/Application | Wooden Furniture |
Minimum order quantity: 20 Meter
Nilesh Chaudhary (CEO)
Sun Packaging
Unit No B-23, Arihant Industrial Estate, Kaman Bhiwandi Road, Mori, Vasai Virar
Vasai - 401208, Palghar, Maharashtra, India