we provied wide range of products paper edge protector, corrugated paper edge protector, paper angle edge protector, paper angle board edge protector and brown paper edge protector.
₹ 18 / Piece Get Latest Price
| Leg Width | 50 mm |
| Length | 2000 mm |
| Profile Shape | L Shape |
| GSM | 500 GSM |
| Capacity | 100kg |
| Color | Brown |
| Size | 50X50X5 MM |
| Usage/Application | CORNER PROTECTOR |
| Sheet Thickness | 5MM |
| Shape | ANGLE |
| Application | Pallet Edge, Carton Edge, Furniture Edge |
| Size/Dimension | 2 MTR |
| Paper Grade | Kraft Paper |
| Material | Corrugated Paper |
Nilesh Chaudhary (CEO)
Sun Packaging
Unit No B-23, Arihant Industrial Estate, Kaman Bhiwandi Road, Mori, Vasai Virar
Vasai - 401208, Palghar, Maharashtra, India