We are a leading Manufacturer of aluminum foil bubble wrap insulation material from Vasai, India.
₹ 250 / Square Meter Get Latest Price
| Product Form | Bubble foil roll |
| Thickness | 12 mm |
| Bubble Layer | Double bubble |
| Roll Width | 1.2 m |
| Foil Side | Double side foil |
| Roll Length | 50 m |
| Bubble Diameter | 20 mm |
| Substrate | Bubble film |
| Surface Finish | Plain foil |
Nilesh Chaudhary (CEO)
Sun Packaging
Unit No B-23, Arihant Industrial Estate, Kaman Bhiwandi Road, Mori, Vasai Virar
Vasai - 401208, Palghar, Maharashtra, India