We are Manufacturers of BOPP Tapes, we can offer any meters and any microns as per our customer requirement . We can also offer to print name, logo in any colour of your choice.
₹ 28 / Piece Get Latest Price
| Tape Width | 24 mm |
| Length | 65 m |
| Tape Thickness | 38 µm |
| Color | Transparent |
| Usage/Application | Packaging |
| Material | Bopp |
| Features | Water Resistant |
| Box Contain | 144 Pieces |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
| Width | 1 Inch |
₹ 25 / Piece Get Latest Price
| Width | 48 mm (2 inch) |
| Length | 50 M |
| Color | Brown |
| Usage/Application | Packaging |
| Material | BOPP |
| Feature | Water Proof |
| Packaging Type | Box |
| Box Contains | 72 Pieces |
| Size | 2 Inch |
₹ 28 / Piece Get Latest Price
| Tape Length | 65 m |
| Tape Thickness | 38 µm |
| Length | 65 Meter |
| Thickness | 40mic |
| Color | Transparent |
| Material | BOPP |
| Feature | Water Proof |
| Packaging Type | Box |
| Box Contains | 72 Pieces |
| Country of Origin | Made in India |
| Tape Width | 3 Inch |
| Width | 2 Inch |
Nilesh Chaudhary (CEO)
Sun Packaging
Unit No B-23, Arihant Industrial Estate, Kaman Bhiwandi Road, Mori, Vasai Virar
Vasai - 401208, Palghar, Maharashtra, India