Airsun brand Air Bubble is made of two layers of LDPE sheets. The air is entrapped between two layers to give excellent cushioning. air bubble film is available in roll form in varying lengths, width and gauge .It is protect your product Air Bubble Roll provide cushioning and protection against breakage and damage in transit. bubble dia 10 mm and 25 mm air bubble roll is available in standard thickness of 180 to 600 gauge, 1 meter & 1.5 metre and length of 100 meter.
₹ 375 / Roll Get Latest Price
| Width | 1500mm |
| Thickness (GSM) | 60 GSM |
| Length | 20 m |
| Bubble Diameter | 20inch |
| Type | Air Bubble Roll |
| Brand | Airsun |
Minimum order quantity: 10 Roll
we are engaged in manufacturing, exporting and supplying an exclusive range of LDPE Air Bubble Rolls.packaging product Use our product protective for bubble cousin product more safty high durabality
Airsun brand Air Bubble is made of two layers of LDPE sheets. The air is entrapped between two layers to give excellent cushioning. air bubble film is available in roll form in varying lengths, width and gauge .It is protect your product Air Bubble Roll provide cushioning and protection against breakage and damage in transit. bubble dia 10 mm and 25 mm air bubble roll is available in standard thickness of 180 to 600 gauge, 1 meter & 1.5 metre and length of 100 meter.
₹ 125 / Roll Get Latest Price
| Width | 100mm |
| Thickness (GSM) | 50 GSM |
| Length | 100 m |
| Bubble Diameter | 10inch |
| Type | Air Bubble Roll |
| Usage/Application | Wooden Furniture |
| Brand | Airsun |
| Design Type | Round |
| Color | Transparent |
| Form | Roll |
Minimum order quantity: 10 Roll
we are engaged in manufacturing, exporting and supplying an exclusive range of LDPE Air Bubble Rolls.packaging product Use our product protective for bubble cousin product more safty high durabality
Airsun brand Air Bubble is made of two layers of LDPE sheets. The air is entrapped between two layers to give excellent cushioning. air bubble film is available in roll form in varying lengths, width and gauge .It is protect your product Air Bubble Roll provide cushioning and protection against breakage and damage in transit. bubble dia 10 mm and 25 mm air bubble roll is available in standard thickness of 180 to 600 gauge, 1 meter & 1.5 metre and length of 100 meter.
₹ 320 / Roll Get Latest Price
| Width | 10m |
| Thickness (GSM) | 20 GSM |
| Length | 50 m |
| Bubble Diameter | 12inch |
| Usage/Application | Packaging |
| Type | Air Bubble Roll |
we are engaged in manufacturing, exporting and supplying an exclusive range of LDPE Air Bubble Rolls.packaging product Use our product protective for bubble cousin product more safty high durabality
Airsun brand Air Bubble is made of two layers of LDPE sheets. The air is entrapped between two layers to give excellent cushioning. air bubble film is available in roll form in varying lengths, width and gauge .It is protect your product Air Bubble Roll provide cushioning and protection against breakage and damage in transit. bubble dia 10 mm and 25 mm air bubble roll is available in standard thickness of 180 to 600 gauge, 1 meter & 1.5 metre and length of 100 meter.
₹ 345 / Roll Get Latest Price
| Width | 10 m |
| Thickness (GSM) | 35 GSM |
| Length | 80 m |
| Bubble Diameter | 10 inch |
| Type | Air Bubble Roll |
| Brand | Airsun |
Minimum order quantity: 12 Roll
Nilesh Chaudhary (CEO)
Sun Packaging
Unit No B-23, Arihant Industrial Estate, Kaman Bhiwandi Road, Mori, Vasai Virar
Vasai - 401208, Palghar, Maharashtra, India