We are a leading Manufacturer of Air Bubble bags or Pouch, Transparent Air Bubble Pouch, more safty more durability bubble dio 10mm X 4 mm
₹ 2.2 / Piece Get Latest Price
| Size (L x W) | 12x16 inch |
| Closure Type | Flap with Seal |
| Bubble Size (Diameter) | 10 mm |
| Available Colors | Transparent |
| Packaging Type | Bag |
| Minimum Order Quantity | 5000 Pieces |
| Material | LDPE |
| Color | Transparent |
₹ 2.10 / Piece Get Latest Price
| Size (L x W) | 8x10 inch |
| Envelope Material | Poly Bubble |
| Envelope Size | 12*10 inches (Multiple Sizes Available), 8X10 Inch |
| Closure Type | Heat Sealed |
| Bubble Size (Diameter) | 10 mm |
| Available Colors | Transparent |
| Packaging Type | Bag |
| Minimum Order Quantity | 10000 Pieces |
₹ 12 / Piece Get Latest Price
| Size (L x W) | 12x16 inch |
| Closure Type | Open End |
| Bubble Size (Diameter) | 10 mm |
| Lamination Type | Kraft Paper |
| Available Colors | Transparent |
| Packaging Type | Bag |
| Minimum Order Quantity | 5000 Pieces |
₹ 10 / Piece Get Latest Price
| Size (L x W) | 10x12 inch |
| Design | Readymade |
| Closure Type | Self Adhesive |
| Bubble Size (Diameter) | 10 mm |
| Lamination Type | Kraft Paper |
| Available Colors | Transparent |
| Packaging Type | Bag |
| Minimum Order Quantity | 1000 Pieces |
| Envelope Size | 12*10 inches (Multiple Sizes Available), 10X12 Inch |
₹ 8 / Piece Get Latest Price
| Size (L x W) | 8x10 inch |
| Bubble Size (mm) | 10 mm |
| Design | Readymade |
| Closure Type | Heat Sealed |
| Sheet Weight | 50 GSM |
| Bubble Size (Diameter) | 10 mm |
| Lamination Type | Kraft Paper |
| Size | 8X10 Inch |
Minimum order quantity: 12 Piece
₹ 4 / Piece Get Latest Price
| GSM | 50 GSM |
| Size (L x W) | 4x6 inch |
| Sheet Width | 1 meter |
| Bubble Size (mm) | 10 mm |
| Sheet Length (m/roll) | 100 meter |
| Sheet Weight | 50 GSM |
| Closure Type | Flap with Seal |
| Sheet Thickness (mm) | 3 mm |
| Bubble Size (Diameter) | 10 mm |
| Lamination Type | Kraft Paper |
| Country of Origin | Made in India |
| Location | MUMBAI |
Minimum order quantity: 10000 Piece
Nilesh Chaudhary (CEO)
Sun Packaging
Unit No B-23, Arihant Industrial Estate, Kaman Bhiwandi Road, Mori, Vasai Virar
Vasai - 401208, Palghar, Maharashtra, India